Investice a jejich analýza je můj koniček i práce.

Proto mohu nabídnout zajímavé postřehy.

O oblast investic se zajímám již několik let a díky tomu jsem se dostal k zajímavým věcem, které bych jako řádový zaměstnanec jen těžko mohl objevit případně se jim věnovat naplno. V tomto ohledu nechci říci, že se lidé k těmto investicím nemohou dostat, ale ze zkušenosti vím, že zjišťování informací, následné schůzky a načítání dat je na úkor našich blízkých. Proto je vhodné si najít někoho, kdo investice případně finance má jako hlavní pracovní činnost. 

Oblasti, kterým se věnuji jsou tedy primárně investice a zajímavé nápady. Něco vyjde a něco ne. S tímto je potřeba počítat při sestavovaní svého portfolia. Proto při návštěvě jakéhokoliv poradce je dobré počítat se vším a nebát se zeptat na jeho zkušenosti, případně nebát se říct vše otevřeně. Žádná investice není garantovaná (i přes to, že znám možnosti, jak se zajistit a najít garantované investice). 

Za svůj investiční život jsem nějaké peníze prodělal a nebudu říkat, že ne. A proto dávám všem radu: pokud vám tvrdí poradce, že v investicích nikdy neprodělal, mějte se na pozoru, protože své ztráty teprve pozná.

Hledání investičních příležitostí

V současnosti je na internetu mnoho věcí a lákavých nabídek na investovaní do různých projektu. Ty kvalitní jsou většinou masivní veřejnosti skryté. Proto se na tyto možnosti zaměřuji a snažím se je vyhledávat.

Zpracovávání analýz Akcií a finančních produktů

Akcie a ETF jsou ve světě výborný nástroj, jak zhodnotit svoje těžce vydělané peníze. Ovšem množství titulů mnoho investorů odrazuje od analýz a jsou tak odkázáni na makléře nebo na běžné fondy. Záliba ve vyhledávání zajímavých akcií a skládání portfolií je pro mě takřka posedlostí.

Kryptoměny a jejich obchodování

V krypto měnách vidím dlouhodobý potenciál. Jedná se o technologii, která může změnit dosavadní pojetí finančního světa, což je pro mě osobně hodně zajímavé. Nehledě na to, že krypto měny nejsou jen Bitcoin.

Další investiční možnosti a příležitosti

Do této kategorie řadím věci, které nejsou úplně hotovým produktem, ale může se jednat o pozemek na nákup a jeho následné využití, obchodní strategie, samotný nápad na podnikání nebo investice do podnikatelských projektů. Jedná se o informativně a časově více náročné věci jak na analýzu, tak na následnou správu